"Geen hulp uit Rampenfonds voor Diepenbeekse boeren"
nieuwsDe strengere criteria zijn voornamelijk een gevolg van de beslissing dat schade door extreme natuurfenomen sinds het voorjaar van 2006 verplicht opgenomen is in de brandverzekeringspolissen. "Het besluit werd nog niet gepubliceerd maar zal binnenkort met terugwerkende kracht ingang vinden," aldus Jouck.
"Door het nieuwe besluit moet de gemeten schade in de gemeente om als natuurramp erkend te kunnen worden in totaal 50 miljoen euro euro bedragen", zucht burgemeester Steegmans. "En dat bedrag halen we nooit. Toch gaan we een uitzondering aanvragen, maar ik vrees dat dit weinig slaagkansen zal hebben. Dit betekent dus dat wie schade heeft dit moet aangeven aan de brandverzekering. Ook de land- en tuinbouwers die oogstschade hebben geleden, moeten de schade bij hun verzekeraar verhalen".
Volgens de burgmeester zullen de boeren wel onrechtstreeks een compensatie kunnen vangen. De gemeente zal immers 'de bijzondere landbouwcommissie tot vaststelling van schade aan teelten' samenroepen. Die gaat dinsdag op inspectie en zal de schade vaststellen, op het ogenblik van schade en nog eens op het ogenblik van de oogst. Van de vaststellingen wordt een pv opgemaakt dat de getroffen landbouwer of tuinder het volgend jaar bij zijn belastingaangifte moet voegen.