nieuws

Geen bloementapijt wegens uitgedroogde begonia's

nieuws
De Geraardsbergse schepen van landbouw Leonce Nachtergaele ziet af van de plannen om midden augustus een bloementapijt te laten aanleggen. Door de droogte van de voorbije weken, is de kwaliteit van de bloemen ondermaats. "De begonia's hebben zwaar onder de hitte te lijden gehad. Het gros van die bloemen is kapot of vertoont bruine randen waardoor ze absoluut niet meer geschikt zijn voor een bloementapijt", luidt het.
3 augustus 2006  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:34
De Geraardsbergse schepen van landbouw Leonce Nachtergaele ziet af van de plannen om midden augustus een bloementapijt te laten aanleggen. Door de droogte van de voorbije weken, is de kwaliteit van de bloemen ondermaats. "Zelfs het beroemde bloementapijt van Brussel komt daardoor in het gedrang. We zien nog niet definitief af van de plannen maar gaan wel een andere locatie en datum zoeken", klinkt het.

Het groot bloementapijt zou te bewonderen zijn op 13, 14 en 15 augustus maar dat plan gaat dus niet door. "Het zou een tapijt van 400 vierkante meter geworden zijn. Het ontwerp was klaar, met verschillende Geraardsbergse thema's erin uitgewerkt zoals het Manneken Pis, de krakelingenworp, de visjes van het Krakelingenfeest en de mattentaart", legt de landbouwschepen uit.

De droge maand juli heeft echter roet in het eten gestrooid. "De begonia's hebben zwaar onder de hitte te lijden gehad. Het gros van die bloemen is kapot of vertoont bruine randen waardoor ze absoluut niet meer geschikt zijn voor een bloementapijt. Het frissere weer en de regen die nu valt, zorgt er voor dat er weer nieuwe bloemen groeien. Daarom stel ik voor het bloementapijt uit te stellen tot het eerste weekend van september", zegt de schepen.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek