nieuws
EU-landbouwuitgaven 2,4 procent lager dan begroot
nieuwsDe Europese Unie heeft 2,4 procent van het budget dat in 2006 voor landbouwuitgaven was gereserveerd in kas kunnen houden. Er was minder geld nodig voor exportrestituties en de lidstaten keerden niet het volledige bedrag aan toeslagrechten uit. Van het bedrag bedoeld voor directe steun resteert nog 765,7 miljoen euro. Dat staat te lezen in het Agrarisch Dagblad.
2 februari 2007
De Europese Unie heeft 2,4 procent van het budget dat in 2006 voor landbouwuitgaven was gereserveerd in kas kunnen houden. Er was minder geld nodig voor exportrestituties en de lidstaten keerden niet het volledige bedrag aan toeslagrechten uit. Van het bedrag bedoeld voor directe steun resteert nog 765,7 miljoen euro. Dat staat te lezen in het Agrarisch Dagblad.
Daarnaast werden er minder akkerbouwproducten met steun buiten de Europese Unie afgezet, waardoor 137,2 miljoen euro minder werd uitgegeven dan begroot. De uitgaven voor groenten en fruit lagen 172,4 miljoen euro lager dan was voorzien. Dat wordt vooral verklaard doordat er minder industrietomaten werden geproduceerd.
Voor de rundvleessector is 135,1 miljoen euro in kas gebleven omdat er minder vlees met restituties werd afgezet in derde landen. Om diezelfde reden blijft er 62,9 miljoen euro over van het budget voor varkens- en pluimveevlees en eieren.(GL)