nieuws

Duitse zuivelcoöperaties maken zich klaar voor fusie

nieuws
De Duitse zuivelcoöperaties Humana Milchunion en Milchunion Hocheifel (MUH) hebben plannen voor een fusie. Dat hebben beide zuivelbedrijven afgelopen week bekendgemaakt. Er wordt gestart met een samenwerkingsverband, maar dat moet op langere termijn de basis leggen voor een volledige fusie. Samen zullen de coöperaties in de toekomst zo'n 3,6 miljoen kilogram melk verwerken, waarmee ze een jaaromzet van zo'n 3 miljard euro hopen te realiseren.
17 november 2006  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:35
De Duitse zuivelcoöperaties Humana Milchunion en Milchunion Hocheifel (MUH) hebben plannen voor een fusie. Dat hebben beide zuivelbedrijven afgelopen week bekendgemaakt. Er wordt gestart met een samenwerkingsverband, maar dat moet op langere termijn de basis leggen voor een volledige fusie. Dat schrijft Agriholland.

Humana heeft zijn hoofdkantoor in Everswinkel bij Münster. De coöperatie heeft 11 productielocaties waar verschillende melkproducten, kaas, desserts en ijs worden gemaakt. Er werken bijna 3.000 mensen die op jaarbasis 2,7 miljard kilo melk verwerken. De jaaromzet van Humana bedroeg vorig jaar meer dan 2,5 miljard euro. Het bedrijf exporteert naar zo'n 70 landen.

Milch-Union Hocheifel heeft zich ontwikkeld tot een specialist in de productie van houdbare melkproducten. MUH heeft één van de grootste productielocaties van Europa waar zo'n 600 mensen werken. Er werd in 2005 meer dan 900 miljoen liter verwerkt, waarmee een jaaromzet van 450 miljoen euro werd gerealiseerd. Samen zullen de coöperaties in de toekomst zo'n 3,6 miljoen kilogram melk verwerken, waarmee ze een jaaromzet van zo'n 3 miljard euro hopen te realiseren.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek