nieuws

Boerenbond-voorzitter spelt VLD-congres de les

nieuws
In Boer&Tuinder schrijft Boerenbond-voorzitter Noël Devisch dat hij tot zijn verbijstering heeft moeten vaststellen dat de VLD-ideologen het voor elkaar gekregen hebben dat het congres een resolutie aannam die pleit voor de afschaffing van de "perverse" landbouwsubsidies. "Dit zou de doodsteek voor de Vlaamse landbouw betekenen. Het in onbegrijpelijk, maar ook duidelijk. Van de VLD hoeft de Vlaamse boer en tuinder niets meer te verwachten", luidt het scherp.
27 mei 2005  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:30
In Boer&Tuinder schrijft Boerenbond-voorzitter Noël Devisch dat hij tot zijn verbijstering heeft moeten vaststellen dat de VLD-ideologen het voor elkaar gekregen hebben dat het congres een resolutie aannam die pleit voor de afschaffing van de perverse landbouwsubsidies. "Dit zou de doodsteek voor de Vlaamse landbouw betekenen. Het in onbegrijpelijk, maar ook duidelijk. Van de VLD hoeft de Vlaamse boer en tuinder niets meer te verwachten", luidt het scherp.

Met de huidige artificieel lage prijzen kan de Vlaamse landbouw zonder de subsidies niet overleven. Het is onbegrijpelijk dat de VLD onverschillig is voor het lot van tienduizenden boeren en tuinders in Vlaanderen en geen oog heeft voor tewerkstelling. Op louter naïeve, ideologische gronden wordt de landbouwstand en een groot deel van de agro-voedingsindustrie opgegeven, aldus Devisch.

Traditioneel onderhoudt het Algemeen Boerensyndikaat nauwere contacten met de VLD. Bij het ABS wil men eerst ten gronde peilen naar de intenties van de liberale partij vooraleer publiekelijk te reageren. Maar het is duidelijk dat het sommigen zwaar valt om de lippen stijf op elkaar te houden.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek