Alpro promoot soja met internationale mediacampagne
nieuwsAlpro, een dochterbedrijf van de voedingsgroep Vandemoortele, grijpt de vernieuwing van zijn productgamma aan om een Europees reclameoffensief te lanceren. Daarbij worden diverse media ingeschakeld: via televisiespotjes, dag- en weekbladen, het internet en acties in de verkooppunten. "Het is de eerste keer dat we een imagocampagne lanceren om het merk Alpro op een uniforme manier gelijktijdig in diverse landen neer te zetten", zegt Rudi De Vis, internationaal marketingmanager voor Alpro.
De voorbije jaren had Alpro al wel afzonderlijke televisiecampagnes lopen in het Verenigd Koninkrijk, Nederland en Duitsland, maar dat was dan ter ondersteuning van de lancering van een product. "We willen het volledige gamma van bestaande producten in de kijker zetten. Het sojaverhaal is vrij complex, er zijn veel voordelen aan soja verbonden. Die willen we nu belichten", stelt De Vis.
Alpro, vorig jaar goed voor een omzet van 232 miljoen euro, is de Europese marktleider in de verkoop van sojaproducten. In België, het VK, Nederland en Duitsland is het de grootste speler. Met de campagne hoopt het de markt nog te vergroten en dus nieuwe consumenten te bereiken. "In België zijn sojaproducten al vrij goed bekend. In het VK, Nederland en Duitsland is er echter nog een enorm potentieel", aldus De Vis.