nieuws

Aantal haarden van blauwtongziekte opgelopen tot 90

nieuws
Sinds vorige dinsdag zijn in ons land zes nieuwe haarden van blauwtong vastgesteld. De helft van de gevallen betrof schapen en de andere helft runderen. Alle haarden kwamen voor binnen de 20 kilometer-zone. Dat brengt het totaal aantal op 90, zo meldt het Voedselagentschap. Vrijdag sloot het agentschap een protocol met de buurlanden om de uitwisseling tussen de 20 kilometer-zones mogelijk te maken.
16 september 2006  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:34
Sinds vorige dinsdag zijn in ons land zes nieuwe haarden van blauwtong vastgesteld. De helft van de gevallen betrof schapen en de andere helft runderen. Alle haarden kwamen voor binnen de twintig kilometer-zone. Dat brengt het totaal aantal op 90, zo meldt het Voedselagentschap.

Vrijdag sloot het Voedselagentschap een protocol met de betrokken diensten van de andere landen die getroffen werden door de blauwtongziekte, met name Nederland, Frankrijk en Duitsland. Daardoor moet vanaf volgende dinsdag uitwisseling mogelijk worden tussen de twintig kilometer-zones, aldus het agentschap.

Op de vergadering van Europese ministers van Landbouw maandag in Brussel zal de Belgische minister Sabine Laruelle (MR) haar collega's polsen naar hun bereidheid om het exportverbod te versoepelen. België wil runderen kunnen uitvoeren naar andere lidstaten voor onmiddellijke slachting. Een formele beslissing kan maandag echter niet vallen, vermits dit de bevoegdheid is van een expertenvergadering.

Meer informatie: Blauwtong-maatregelen in detail

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek