60.000 blikken corned beef teruggeroepen in België

nieuws
Zo'n 650.000 blikken met corned beef zijn de voorbije dagen in vijf landen, waaronder België, uit de winkelrekken gehaald. Dat gebeurde nadat bij een controle in een bedrijf in Frankrijk vlees ontdekt was dat "niet conform" bleek. Het vlees in kwestie was afkomstig de vleesverwerkende bedrijven Charal en Soviba. In ons land zijn volgens het Voedselagentschap ongeveer 60.000 blikken teruggeroepen.
17 januari 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:58
Zo'n 650.000 blikken met corned beef zijn de voorbije dagen in vijf landen, waaronder België, uit de winkelrekken gehaald. Dat gebeurde nadat bij een controle in een bedrijf in Frankrijk vlees ontdekt was dat "niet conform" bleek. In ons land zijn volgens het Voedselagentschap ongeveer 60.000 blikken teruggeroepen.

In België waren slechts weinig blikken verdeeld en de invoerder heeft ze inmiddels teruggehaald, aldus Pierre Cassart, woordvoerder van het Voedselagentschap. Er liggen dus geen van de betrokken blikken meer in de winkel. Naast België werd de corned beef ook in Frankrijk, Ierland, Groot-Brittannië en Griekenland teruggeroepen.

De Franse keuringsdiensten ontdekten op 22 november 2006 bij het bedrijf Covi in Colet in het westen van Frankrijk, dat het vlees voor de corned beef niet aan de voorschriften voldeed. Het vlees was afkomstig van Charal en Soviba, twee Franse vleesverwerkende bedrijven. Er loopt een administratief onderzoek. De directeur van de veterinaire diensten van Maine-et-Loire, Jean-Michel Chappron, zei dat het vlees geen risico vormde voor de gebruiker. "Vrijwel alle blikken zijn teruggevonden", aldus Chappron.(MP)

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek