Water onder de loep

dinsdag, 19 mei 2026
Hooibeekhoeve, Hooibeeksedijk 1, 2440 Geel, België
Hooibeekhoeve en Proefbedrijf Pluimveehouderij
Schrijf je in event.event register at https://forms.office.com/e/xQLKpR6UCs
Water onder de loep

Water wordt steeds schaarser en duurder. Tijdens deze themadag zoomen we in op watergebruik in de veehouderij: waar zit je verbruik, waar kan je besparen en welke oplossingen werken in de praktijk? Verwacht concrete tips, praktijkvoorbeelden en nieuwe inzichten.

Voor wie?

Voor landbouwers, adviseurs en iedereen die actief is in de veehouderij en duurzamer wil omgaan met water op het bedrijf.

Waarom deelnemen?

  • Krijg zicht op je waterverbruik en mogelijke besparingen

  • Leer bij over waterkwaliteit, biofilm en waterbronnen

  • Ontdek innovatieve technieken en praktische tools

  • Stel vragen aan experten en wissel ervaringen uit met collega-landbouwers

Tijdens de themadag reiken we ook de waterpaspoorten uit aan aanwezige landbouwers. Daarnaast kan je doorlopend een infomarkt bezoeken met standhouders die advies geven en innovatieve technologieën tonen (in het kader van Life ACLIMA en Blue Deal WAVE).

Programma

12u Ontvangst met frietjes en bezoek aan de infomarkt

12u45 Welkomstwoord

13u - Keuzeprogramma deel 1 

  • Waterverbruik in de melkvee- en vleesveehouderij: van monitoring tot besparing Lotte De Prekel (ILVO) & Stefanie Verherstraeten (Hooibeekhoeve)  

  • Waterverbruik in de varkens- en pluimveehouderij: van monitoring tot besparing Saskia Leplat (PVL) & Niels Demaître (Proefbedrijf Pluimveehouderij)

14u - Keuzeprogramma deel 2 

  • Biofilm onder de loep Koen De Reu (ILVO)

  • De veerkracht van klimaatrobuuste maaimengsels An Schellekens (Hooibeekhoeve)

14u30 - 15u Pauze met pitch van de standhouders

15u - Keuzeprogramma deel 3

  • Waterbronnen: Voor- en nadelen en regelgeving  An Cools (Inagro)  

  • Zuivering en (her)gebruik van bedrijfsafvalwater en regenwater  Peter Bleyen (Proefbedrijf Pluimveehouderij) & Frederik Faveere (Hooibeekhoeve)  

Vanaf 16u Napraatmoment met drankje + infomarkt

Schrijf je in event.event register at https://forms.office.com/e/xQLKpR6UCs

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek